Майкъл Портър отбелязва 22 точки, Нъгетс използват доминиращата трета четвърт, за да победят Хорнетс със 102-95
AP News | 2023-12-24 | 04:48:06

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Майкъл Портър младши отбеляза 22 точки, Никола Йокич имаше 18 точки, 10 борби и девет асистенции и Денвър Нъгетс удържаха Шарлът Хорнетс до два гола от игра през третата четвърт при победа със 102-95 в събота вечер.

Джамал Мъри добави 20 точки и 12 борби за Денвър, който отвори второто полувреме с 25 -1 рън и превъзхождаха Хорнетс с 30-9 през третата четвърт.

Майлс Бриджис поведе Шарлът с 22 точки, Пи Джей Уошингтън имаше 20, а новобранецът Ник Смит-младши направи пет тройки за рекорд в кариерата си 19 точки. Надупените от контузии Хорнетс загубиха седем поредни.

Шарлот изключи Тери Розиър заради контузия в коляното преди мача и загуби номер 2 в общия избор Брандън Милър заради изкълчен глезен през втората четвърт, когато беше настъпен от Пейтън Уотсън. Милър закуцука до съблекалнята и не се върна..

От добрата страна на Хорнетс, Коди Мартин видя първото си действие от 14 януари. Мартин беше играл само в седем мача от началото на сезон 2022-23 и изобщо не беше играл този сезон. Той отбеляза шест точки за 17 минути.

Нъгетс засенчиха 100 точки в 28 от последните си 29 мача.

Стършелите водеха с 60-54 след полувремето, но Нъгетс поеха контрола, като започнаха второто полувреме с разкъсване от 15-0 зад Йокич, Мъри и Арън Гордън, който имаше 14 точки. Нъгетс задържаха Хорнетс с стрелба 2 от 22 през третата четвърт, за да изградят преднина от 18 точки.

Стършелите се събраха в рамките на три закъснения зад Смит, който се разгорещи от далечно разстояние. Предишното на Смит рекордът в кариерата беше девет точки.

Но Йокич, играейки с пет фаула, вкара със завъртане, за да даде преднина на Нъгетс с 99-94. Йокич добави два наказателни удара и Хорнетс получиха скъпо 5-секундно нарушение при влизане под собствения си кош при 43 секунди преди края.

Йокич направи фаул няколко секунди по-късно, но Денвър устоя.

Нъгетс: в Голдън Стейт в понеделник.

Хорнетс: в Лос Анджелис Клипърс във вторник вечер.